رای به سایت :
10
محبوب
مرکز مقاومت وزارت جهاد کشاورزی
سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
اردبیل - برگزاری یادواره شهدا
اردبیل - برگزاری یادواره شهدا

اردبیل - برگزاری یادواره شهدا
calendar
تاریخ : 1397/07/14 - 14:22
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از مرکز مقاومت وزارت جهاد کشاورزی  سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ،

فرمانده محترم قرارگاه نجف اشرف :

رشادت های جهادگران و ۲۵ هزار شهید در هشت سال دفاع مقدس افتخار و چراغ راه جهاد کشاورزی است .

سردار سرلشکر محمد علی نبی زاده که درسومین یادواره شهدای سنگر سازان بی سنگر که با حضور خانواده معظم شهدا وایثار گران و جانبازان و جمعی از مدیران اجرایی ، انتظامی و نظامی سخن می گفت با اعلام این خبرا فزود: استان اردبیل کانون علم و معرفت و اخلاق و ایمان و عاشورا و جنگ و جهاد و کربلاست . اردبیل شهر مقدس اردبیلی است و سرداران جنگ و جهاد باکری ها و برزگرها در این خطه از خاک پاک میهن اسلامی پا به میدان هشت سال دفاع مقدس گذاشتند.

سردارسرلشگر نبی زاده افزود: استان اردبیل قابلیت ها و توانمندی های زیادی در عرصه علم و دانش دارد به گونه ای که دومین رتبه کشوری را در بین استانهای کشور دارد. اردبیل شهر عاشورا و کربلاو شهر حضرت ابوالفضل (ع) است . یکی از افتخارات بزرگ انقلاب اسلامی صدور دستور تاریخی امام (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی بود به گونه ای که بلافاصله میلیونها ایرانی یکپارچه و متحد برای عمران و آبادانی ایران اسلامی بسیج شدند تامردم را در حوزه روستا و مناطق محروم یاری دهند . جهاد گران توانستند در مدت زمان کوتاهی از زمان تشکیل این نهاد انقلابی چهره محرومیت را از بسیاری از روستاها پاک کنند .

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود : مایه حیاط یک کشور به دست روستائیان فراهم می شود و تشکیلات جهاد سازندگی یک مجموعه بسیار ارزشمند بود که بموقع برای عمران و آبادانی کشور تشکیل شد. جهاد سازندگی بیش از ۲۵ هزار جانباز و شهید و آزاده تقدیم انقلاب کرده است .

وی افزود : ماهیت کاری جهاد سازندگی نیز در هشت سال دفاع مقدس به گونه ای بود که قبل از عملیات ، در حین انجام عملیات و بعد از عملیات می بایست در صف مقدم جبهه ها حضور داشته باشد. رشادت ها و ایثار و جانبازیهای سنگر سازان بی سنگر می بایست به صورت مستند به نسل های آینده منتقل شود و یاد و خاطره آنان نباید هیچ وقت ازیادها فراموش شود.

لازم به توضیح است که در پایان این مراسم از تعداد ۳۰ نفر از خانواده معظم شهدا با اهداء لوح و فرش که تمثال مبارک شهدا در آن بافته شده بود تجلیل بعمل آمد .دراین مراسم همچنین پدر شهید بزرگوار سید جعفر خراسانی به قرائت شعر حماسی پراخت و جهاد گر جانبار میر قدیر موسوی به پاره ای از خاطرات دوران دفاع مقدس اشاره کرد .

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10471مطالب مرتبط