رای به سایت :
10
محبوب
مرکز مقاومت وزارت جهاد کشاورزی
سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -
مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه امام حسین (ع)
مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه امام حسین (ع)

مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه امام حسین (ع)
calendar
تاریخ : 1397/07/18 - 15:27
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از مرکز مقاومت وزارت جهاد کشاورزی  سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ،

جلسه تودیع ومعارفه فرمانده پایگاه امام حسین (ع) در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۷/۱۸ با حضور مهندس فراهانی فرمانده مرکزمقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی و هیئت همراه ایشان، جناب آقای مهندس یوسف وند مدیر سازمان تعاون روستایی استان تهران، حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی مسئول تربیت آموزش مرکز، مهندس سیاح و مهندس صحبتی، مدیران و اعضای کمیته و شورای پایگاه در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

جلسه با تلاوتی از آیات کلام الله مجید آغاز گردید، سپس جناب آقای مهندس یوسف وند ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و مهندس فراهانی از زحمات ایشان تقدیر و تشکر به عمل آورد و حضور پایگاه بسیج در سازمان را بسیار موثر و نیت خیر دانست که از بانی آن تشکر و آرزوی موفقیت برای پایگاه کرد و جهت ماموریت های بسیج در راستای پیشبرد برنامه های مرکز اعلام آمادگی کردند و تاکید کرد با تجربیاتی که پایگاه بسیج داشتیم با رهنمودهای فرمانده مرکز و همراهی بسیجیان پایگاه فعالی خواهیم ساخت و همچنین از فعالیت های مهندس زربخش در پایگاه تشکر و قدردانی نمود و اشاره کرد که با قوت تمام از بسیج که شجره پاک طیبه هست حمایت میکنیم. در ادامه حجت الاسلام حاج آقا سیدمهدی هاشمی ضمن خوشامد گویی به حاضرین و تشکر از زحمات مهندس سیاح در زمان تصدی ۸ ماه مسئولیت پایگاه امام حسین (ع) و آرزوی توفیق برای جناب مهندس یوسف وند که من بعد خواهند داشت. ایشان با اشاره به برپایی نمایشگاه بزرگ یادیاران که سازمان استان و شهرستان سهیم بودند ، برگزار  کردند. ایشان یادآور شدند انشاالله با حضور عزیزان، کار صندوق قرض الحسنه بسیجیان در تعاون روستایی استان تهران کلید خورده شود تا کمکی برای مهیشت عزیزان و کارکنان بسیجی سازمان باشد. وی در پایان افزود تفکر بسیجی و تفکر جهادی هر جا بود انجا رونق هم خواهد بود.

در ادامه مهندس فراهانی فرمانده مرکزمقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی ضمن تشکر از تشکیل این جلسه و سلام به شهدا و شهدای مدافع حرم ، و شهدای مدافع حرم و شهدای تروریستی اهواز و تبریک به پاسخ کوبنده نیروهای سپاه با اعلام رویکرد بسیج و ورود به مباحث بسیج تخصصی اشاره به پیشبرد برنامه های بسیج و جذب حداکثری در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید خواستار شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) آحاد مردم را بسیجی می دانند تصریح کردند : با توجه به نقش جهاد کشاورزی در تامین غذا و امنیت غذایی نقش بسیج در این نهاد دو چندان می شود. در ادامه فرمانده مرکز با بیان اینکه بسیج با رعایت نظم و اضباط، مسئولیت و سلسله مراتب شناسی و افزایش دانش علم خودش باید الگو باشد و در این راستا به دنبال آن هستیم که با رویکرد بسیج تخصصی برنامه های خود را بر اساس مبانی علمی دنبال کنیم.

ایشان بیان داشتند لازمه هر توسعه ی پایدار با رعایت به مسایل زیست محیطی نیازمند شناخت و آگاهی می باشد که آمار و اطلاعات صحیح پیش درآمد هر برنامه ریزی و استراتژی دقیق بوده که در همین راستا با جمع آوری پتانسیل ها و ظرفیت ها و شناخت چالش ها می توان یک برنامه ریزی کارشناسی شده مبنی بر دانش محوری تدوین و برای اجرا بر اساس مدیریت اثر بخشی انجام داد. ایشان در ادامه گفتند با تفکر بسیجی و دانایی محوری در تمامی عرصه های کشاورزی بنا داریم فعالیت های تخصصی را بر اساس آمار و اطلاعات صحیح، برنامه ریزی استراتژیک علمی و مدیریت اثر بخشی در سطح کشور با همکاری متخصصین، دانشمندان، اندیشمندان و کارشناسان خبره نظرات کارشناسی سازنده که منشا تحول در بخشی تولید امنیت غذایی خواهد شد را در دستور کار خود قرار دهیم. همچنین اشاره کردند که با تاکیدات مقام معظم رهبری در میل به خود کفایی و دور شدن از وابستگی ها باید گام برداریم.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت گسترش فعالیت تخصصی بسیجیان این وزارتخانه به منظور تأمین امنیت غذایی کشور تأکید کرد. مهندس فراهانی بیان کرد: در رویکرد جدید فعالیت تخصصی بسیج جهاد کشاورزی هر یک از بسیجیان به عنوان مشاورانی امین توأم با وظایف اداری و قانونی انجام وظیفه می‌کنند. وی اضافه کرد: در راستای تحقق امنیت غذایی کشور ۲۰ کانون تخصصی بسیج در مرکز بسیج مقاومت وزارت جهاد کشاورزی و ۳۲ کانون تخصصی استانی تشکیل شده که با رعایت اصول نظم، اخلاق، انجام وظایف قانونی و ارتقا دانش و تخصص فنی تلاش می‌کنند. مهندس فراهانی گفت با توجه به تخصصی شدن فعالیت بسیج در تأمین امنیت غذایی کشور، گستره فعالیت بسیج این وزارتخانه توسعه می‌یابد. وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حال حاضر با ۵۴ هزار نیروی بسیجی که ۴۲ هزار متخصص دارد در بخش‌ها و مناطق مختلف کشور با هماهنگی مرکز بسیج وزارتخانه فعالیت می‌کنند.

در پایان ضمن معارفه آقای مهندس یوسف وند بعنوان سرپرست فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام حسین (ع) از خدمات برادر گرامی مهندس سیاح تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10471مطالب مرتبط