رای به سایت :
7
محبوب
مرکز مقاومت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ
یکشنبه 04 فروردين 1398 -
برگزاری جلسه ماهانه فرماندهان مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
برگزاری جلسه ماهانه فرماندهان مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

جلسه ماهانه فرماندهان حوزه ها ها و پایگاه ها عصر دیروز دوشنبه 04/08/94 در ساختمان ستادی مرکز برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1394/08/05 - 11:29
4
محبوب  
رای به خبر :

جلسه با فرماندهان حوزه ها و پایگاه عصر دیروز 04/08/94 در ساختمان ستادی مرکز برگزار شد.در ابتدای این جلسه مداح اهل بیت با ذکر مصیبت حاضرین را به فیض رساند.در ادامه نماینده محترم ولی فقیه در مرکز حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای خلخالی با بیان این مسئله که بسیاری از انقلاب‌های رخ داده در جهان ریشه در عاشورا دارد به ایراد سخنرانی پرداختند.سپس فرمانده مرکز آقای دکتر حسین نصیرزاده ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین به این مسئله اشاره نمود که توجه به قیام عاشورا و بروز حوادث و اتفاقـات آن دوران و نقش بی بصیرتـی مردم در به مسلخ کشیـده شدن امام حسین ( ع ) نشان می دهد به فرمایش مقام معظم رهبری اگر خواص در هنگام خودش، کاری را که لازم است، تشخیص دادند و عمل کردند، تاریخ نجات پیدا می‌کند و حسین بن علی‌ها به کربلا کشانده نمی‌شوند.

وی در ادامه افزود: اگر امتی از بصیرت برخوردار نباشد حقایق گوناگون کار آنها را اصلاح نخواهد کرد، گره از مشگلات آنها گشوده نخواهد شد. بنابراین اخلاص، موقع شناسی، پاشیدن بذر یک حرکت فزاینده تاریخی، از خصوصیات مهم عاشوراست.بسیج همین راه است همین حرکت و همین هدف ها را دنبال می کند، حرکتی مردمی، برای مردم، در دل و از خود مردم در عرصه های مختلف نظام اسلامی.مهمترین ویژگی هایی که به صورت مشترک در فرهنگ عاشورا و فرهنگ بسیج وجود دارد: عدالت خواهی - خلوص نیت - ولایتمداری و شهادت طلبی است.

مقام معظم رهبری  ( مد ظله العالی ) می فرمایند :باید کاری بکنیم که در دانشگاه ها هر چه بازار عدالتخواهی گرم است نام بسیج و صدای بسیجی آن جا باشد نه به عنوان نمایش و مانور سیاسی بلکه به عنوان یک * تکلیف الهی * چرا که فلسفه وجودی بسیج مبارزه با بی عدالتی است و عرض کردم که بسیجی اصلاً احتیاج به محافظه کاری ندارد، برای آنکه نه دنبال چیزی است و نه چیزی دارد که از دست بدهد یک کارت بسیج دارد و آن هم سند شهادت طلبی اوست.

فرماندهی مرکز ضمن تقدیر و تشکر از تمامی فرماندهان در اجرای بسیار خوب و اثرگزار هفته دفاع مقدس در دانشگاه ها، راه اندازی نمایشگاه و برگزاری همایش های ایثار و شهادت در دانشگاه ها تقدیر و تشکر کرد و تعدادی از دانشگاه ها را به عنوان پیشرو در انجام مأموریت ها مورد تقدیر و تشکر قرار داد.

در ادامه فرماندهی مرکز ابلاغ آمادگی برای برگزاری هفته مبارک بسیج و آمادگی فرماندهان برای اجرای نمایشگاه دستاوردهای بسیج از زمان تأسیس و تشکیل، حضور در دفاع مقدس، حضور در صحنه های سیاسی فرهنگی و سازندگی و آمادگی برای سربازی مقام معظم رهبری و تأثیرگزاری در مجموعه اداری کشور را خواستار شد.

ایشان خاطر نشان شدند که برنامه های هفته بسیج یک ویژگی های خاصی امسال در بر خواهد داشت که با برگزاری نمایشگاه و دو همایش بزرگ بسیجیان در قالب بسیجیان سرباز ولایت، در آموزش عالی کشور در دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی دنبال خواهد شد..

در پایان جلسه نیز احکام فرماندهان که توسط بازرسی محترم سازمان بسیج ادارات صادر گردیده بود به فرماندهان اعطا گردید و تعدای از اعضای شورای مرکز که به واسطه فعالیت چشم گیر مورد تقدیر سازمان بسیج ادارت قرار گرفته بودند تقدیر بعمل آمد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11214مطالب مرتبط