رای به سایت :
4
محبوب
مرکز مقاومت بنیاد شهید و امور ایثارگران
سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ
سه شنبه 03 مهر 1397 -
صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس
صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس

صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/07/12 - 15:35
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم مرکز مقاومت بنیاد شهید و امور ایثارگران صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد. حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یکشنبه 2 مهرماه در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تسلیت به مناسبت ایام عزاداری محرم گفت: کربلا یک جغرافیا و محرم یک تاریخ نیست، بلکه نوعی فرهنگ، منطق، نگاه به عالم و الگوست که پس از گذشت قرن‌ها هنوز زنده است.

وی ادامه داد: تربیت شهید حججی و ده‌ها شهید مانند او نشان‌دهنده زنده بودن پیام امام حسین (ع) است. این پیام بر دل‌وجان مردم نشسته است و منطقی زنده، جذاب و عمومی برای بشر است. این حرکت عظیم چنان ظرفیتی دارد که امام حسین (ع) در لحظات پایانی عمر مبارک خود گفتند این خون در طول تاریخ آرام نمی‌گیرد تا خداوند مهدی این امت را برانگیزد.

حجت‌الاسلام کاویانی راد تأکید کرد: در روایات آمده که یک قطره اشکی که برای امام حسین (ع) ریخته شود، آتش جهنم را خاموش می‌کند. همین اشک آگاهانه ظرفیتی دارد که می‌تواند بر ظلم و استکبار آتش بیاندازد و آن را از بین ببرد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران مؤلفه‌های سرمایه اجتماعی را «ارزش‌های مشترک و متعالی»، «اعتماد» و «مشارکت» دانست و گفت: قیام امام حسین (ع) و نهضت پس از آن دارای تمام این خصوصیات است. ما وظیفه داریم این سرمایه‌های اجتماعی را با ارزش افزوده و گسترده‌تر به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

حجت‌الاسلام کاویانی راد افزود: ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را بدون سودجویی و سوءاستفاده به‌عنوان عنصری شفابخش به کار گیریم و تلاش کنیم از فرصت عمرمان در راه استفاده از این فرهنگ بهره ببریم.

گفتنی است این مراسم با حضور سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران و بسیجیان بنیاد برگزار شد و حاضران پس از اجرای مراسم صبحگاه، به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10383


مطالب مرتبط