رای به سایت :
9
محبوب
مرکز مقاومت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ
سه شنبه 03 مهر 1397 -
تجلیل از همکاران خانواده شهدا و ایثارگران موزه ملی ایران
تجلیل از همکاران خانواده شهدا و ایثارگران موزه ملی ایران

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس توسط جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران، از همکاران موزه ملی ایران که عضوی از خانواده پرافتخار شهدا و ایثارگران محسوب می شوند، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
calendar
تاریخ : 1396/07/15 - 10:06
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از مرکز مقاومت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس توسط جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران، از همکاران موزه ملی ایران که عضوی از خانواده پرافتخار شهدا و ایثارگران محسوب می شوند، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.  

در این نشست شش تن از همکاران موزه ملی ایران که عضو خانواده شهدا و ایثارگران بودند با جبرئیل نوکنده گفتگو و دیدار داشتند.                             
عباس کیاسرایی فرمانده پایگاه مقاوت بسیج امام حسن مجتبی(ع) موزه ملی ضمن ابراز تشکر و قدردانی از مدیریت موزه ملی ایران که در تمام مراحل حامی و همراه برنامه های فرهنگی و مذهبی هستند گفت: پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع) امسال برآن شد که در گرامیداشت هفته دفاع مقدس از همکاران گرامی که از خانواده شهدای سرفراز ایران اسلامی هستند تجلیل نماید، که این مهم به کمک همکاران خوب ما در روابط عمومی موزه ملی و مساعدت دکتر نوکنده به زیباترین شکل موجود برگزار گردید.
کیاسرایی همچنین ابراز امیدواری نمود این اتفاق بتواند سرآغاز حرکت هایی در مسیر گرامیداشت مقام قهرمانان شهید کشورمان و خانواده معزز ایشان باشد.
جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران نیز با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس امسال با ایام سوگواری در عزای بزرگ حسینی این تقارن را بسیار نیک و زیبا توصیف نمود و گفت: مردم ایران همواره در طول تاریخ برای مردان بزرگی که در راه اعتقاد، وطن و ایمان خود جانفشانی نموده اند احترام عمیقی قائل بودند و شاید از همان روست که امام حسین و حماسه بزرگ عاشورا تا این اندازه برای ایرانیان مهم و بزرگ بوده  است.
ایشان همچنین افزود: شما عزیزان به عنوان کسانی که عزیزترین کسان خود را در راه دفاع از میهن و اعتقاد خود از دست داده و صبورانه این داغ بزرگ را تحمل می نمایید نیز در مسیر ائمه و به ویژه بانوی صبور کربلا گام برداشته اید.
نوکنده گفت: برگ برگ تاریخ ما گواهی می دهد به حضور بزرگ مردان و بزرگ زنانی که با آزادگی و آزادمردی در راه ایده و ایمان خود دست از جان شسته اند و ایثارگرانی که مومنانه از مرزهای این آب و خاک پاسداری کردند؛ این بزرگان هرگز در لابه لای برگ های خاک خورده تاریخ فراموش نمی شوند و مردم ما همواره قدردان قهرمانان خود هستند که نمونه بارز این موضوع استقبال و تشییع پیکر پاک شهید حججی توسط مردم تهران امروز برای بار دیگر رقم خورد.
مدیر موزه ملی ایران در پایان ضمن سپاس از فرمانده پایگاه بسیج امام حسن مجتبی(ع) موزه ملی به منظور برگزاری این دیدار صمیمی خواستار تداوم این اتفاقات شده و مجدد همراهی و حمایت خود را از چنین اقدامات فرهنگی زیبا و تاثیرگزار اعلام نمود.
در پایان این دیدار از همکارن موزه ملی ایران که از خانواده پرافتخار شاهد بودند تجلیل و تقدیر شد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 10754